Eryaman Diş Hekimi, ağız için sorunları, diş ve diş eti problemleri konusunda hizmet veren uzman diş hekimi kadrosu ile sizler için en uygun tedavi yöntemleri ile başarılı sonuçlar almayı hedeflemektedir. Diş ve diş eti problemleri ilerlediğinde zorlu bir tedavi sürecine dönüşebilir ve diş kayıpları ile sonuçlanabilir. Bu yüzden rutin bir ağız ve diş bakımı benimsemenin yanında düzenli olarak uzman bir diş hekimine kontrollerinizi yaptırmak oluşabilecek sorunların önüne geçmek için etkili olacaktır.

Uygun tedavi seçimi için, diş ve diş eti problemlerinizin bulguları değerlendirilerek, gerekli görülmesi durumunda görüntüleme yöntemleri ile yapılan muayeneler ile doğru tanının konulması çok önemlidir. Ortaya çıkan herhangi bir rahatsızlık belirtisi birçok tanı için geçerli olabilir, bu nedenle doğru tedavinin uygulanması için mutlaka uzman bir diş hekimine başvurmak gerekmektedir.

Diş Sorunlarının Ortaya Çıkışı

Eryaman Diş Hekimi, diş ve diş eti rahatsızlıklarından en çok görülen rahatsızlığın diş eti iltihabı olan gingivitis olduğunu belirtmektedir. Diş eti iltihabı, diş etinde şişlik, kızarıklık, zaman zaman ağrı şeklinde kendini belli eder. İyi bir ağız ve diş bakımı ile birkaç günde kendiliğinden geçebilir. Devam etmesi ve yayılması durumunda mutlaka daha ileri yöntemler ile tedavi edilmesi gerekmektedir. Bazı durumlarda cerrahi müdahale gerektirebilir.

Bazı kan hastalıkları, şeker hastalığı, metabolizmayı etkileyen kronik rahatsızlıklar, kalp ve damar hastalıklarına sahip kişilerde, diş ve diş eti problemleri çok sık karşılaşılan bir durumdur. Bu hastalar için diş problemleri normalden daha tehlikeli hale gelebilir. Eryaman Diş Hekimi, gerektiği durumlarda hastanın diğer hastalıkları ile ilgilenen uzman hekimler ile işbirliği içinde, diş ve diş eti tedavilerinin yapılması gerektiğini tavsiye etmektedir. Ayrıca merkezimizde, diş ve diş eti tedavilerinin yanında, implant tedavisi, beyazlatma işlemleri, diş çekimi ve dolgusu, bazı cerrahi uygulamalar da gerçekleştirilmektedir.

Alanında uzman diş hekimlerinin önerileri ile uygulanan tedavilerde başarı garantisi verilmektedir. Unutulmamalıdır ki, diş ve diş eti rahatsızlıklarının ilerlemesi durumunda tanı ve tedavi zorlaşacağından olumsuz birtakım durumlar doğabilir. Bu sebeple diş kontrollerinizi de diğer sağlık kontrolleriniz gibi rutine oturtmanız tanı ve tedavide iyi sonuçlar almanızı sağlayacaktır.